Bericht van Michiel Zonnevylle aan de leden van de VBMK

29-03-2020 | Op een aantal woensdagen luiden in Nederland de klokken van vele kerkgebouwen. Het zijn de klokken van hoop die ons tot steun willen zijn in deze tijden van crisis. De klokken laten van zich horen, maar de kerken zijn dicht; ze kunnen voorlopig geen plekken van ontmoeting en inspiratie zijn. Inderdaad, alle kerken zijn dicht: voor de leden van de kerkgemeenschap maar ook voor de bezoekers van concerten, tentoonstellingen en de toeristen.

Voor onze leden, die vele kerken in beheer hebben, zijn het moeilijke tijden. Geen kerkdiensten, dus geen inkomsten uit collectes, geen inkomsten uit concerten en andere evenementen. Alle bijeenkomsten zijn afgezegd.

Hoe lang gaat het allemaal duren? Vanzelfsprekend gaat de gezondheid van onze samenleving boven alles. We hopen dat onze kerken zullen overleven, want er komt eens een moment dat de deuren weer open mogen gaan.
Ik wens de kerkbeheerders veel sterkte en inspiratie toe.

Michiel Zonnevylle, voorzitter VBMK